پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (Islamic World Science Citation Center) يا به اختصار ISC يک سامانة اطلاع‌رساني علمي است که درصدد نمايه‌سازي و تجزيه و تحليل نشريات علمي کشورهاي اسلامي بر اساس معيارهاي علم‌سنجي معتبر است. اين پايگاه نخستين نظام رتبه‌بندي استنادي در جمهوري اسلامي ايران است که توسط مرکز منطقه‌اي اطلاع‌رساني علوم و فناوري شيراز تهيه شده است. ايران با توليد ISC، بعد از ايالات متحدة امريکا و کشور هلند، سومين نظام استنادي جامع جهان را بنيان‌گذاري کرده ‌است. اين پايگاه اطلاعاتي به ارزيابي ضريب نفوذ مقالات نشريات کشورهاي اسلامي و همچنين بررسي پراستنادترين پژوهش‌هاي منتشره در کليه حوزه‌هاي علمي مي‌پردازد.

اعتبار علمي: داشتن اعتبار علمي از مراجع قانوني كشور مربوطه با تأييد شوراي راهبري (ISC)

انتشار به‌موقع نشريه: نشريه در يك سال منتهي به ارزيابي احراز شرايط بايد قبل از شروع هر فصل براي فصلنامه‌ها و دو فصلنامه‌ها و قبل از شروع هر ماه و هر هفته براي ماهنامه‌ها و هفته‌نامه‌ها منتشر شده باشد.

رعايت تسلسل انتشار نشريه: نشريه بايد به‌طور جداگانه و در زمان مقرر منتشر شود.

وبگاه نشريه: هر نشريه معتبر بايد وبگاهي مخصوص به خود داشته باشد که از طريق شبكه جهاني وب قابل دسترس باشد.

ارائه نسخة الكترونيكي نشريه: ارسال منظم نسخ XML و PDF مقالات نشريه از طريق سامانه دريافت الكترونيكي نشريات ISC.

ضريب تأثير: داشتن حداقل متوسط ضريب تأثير براي سه سال اخير.

موسسه نگاه مشرق ميانه به منظور بهره‌برداري از فرصت‌هاي موجود داخلي براي بهبود رويت و ارجاع پذيري مقالات نشريات عضو، به نمايه‌سازي و به روزرساني شمارگان منتشره در پايگاه استنادي علوم جهان اسلام مي‌پردازد.

 تماس با ما


آدرس : 

تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه نعیمی، پلاک ۱۵

تلفن :   -  02186036497  -  02186037228  

پست الکترونیکی : info@nirp.ir

             

 

Search