سرویس علم سنجی

علم‌سنجي يكي از متداول‌ترين روش‌هاي ارزيابي فعاليت‌هاي علمي و مديريت پژوهش است که در علم اطلاعات ريشه دارد. ويژگي اصلي علم‌سنجي، بررسی و تحلیل مدارک و منابع علمی ضبط‌شده مانند کتاب، مقاله، پروانه ثبت اختراع، گزارش فني، منابع صوتي و تصويري است تا بر مبناي داده‌هاي تحليل‌شده، وضعیت كمّي و کیفی توليدات علمي را ارزیابی و به سياست‌گذاري علمي کمک کند. تحلیل‌های این حوزه همچنین می‌تواند ارتباطات علمي دانش‌پژوهان را شناسایی و نقشة علمی را ترسیم کند.
دپارتمان علم‌سنجي مؤسسه نگاه مشرق ميانه، با بهره‌گيري از ابزارهاي علم‌سنجي معتبر بين‌المللي، همچون گزارش‌هاي شاخص‌هاي استنادي Web of Science (ISI) ،Scopus ،Google Scholar و همچنین نرم‌افزارهای علم‌سنجی و تحلیل ‌علمی، خدمات گسترده‌اي را در چند بخش به متقاضیان ارائه می‌کند که عبارتند از: 
نشریات
ارزيابي وضعيت نشريه، مقالات نشریه و دبيران و نويسندگان بر اساس شاخص‌های علم‌سنجی که مي‌تواند در فرایند نمایه‌سازی نشریات و همچنین پذیرش مقالات، داوری نشریه و ارتقاي سياست‌هاي نشريه در فرايند جذب اعضاي هئيت تحريريه و ... مؤثر باشد.
دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی
هدف تحلیل، علم‌سنجی وضعیت انتشار و استنادات مدارک علمی منتشرشده اعضای هیئت‌علمی و گروه‌های آموزشی است. یافته‌های این تحلیل در مشاوره علم‌سنجی برای ارتقای سیاست‌گذاری علمی در نهادهای دانشگاهی به کار می‌رود. 

 تماس با ما


آدرس : 

تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه نعیمی، پلاک ۱۵

تلفن :   -  02186036497  -  02186037228  

پست الکترونیکی : info@nirp.ir

             

 

Search