چاپ

پس از انجام صفحه‌آرايي نشريات و نشر آنها به صورت الکترونيک، در صورت نياز به چاپ، بخش چاپ موسسه نگاه با هدف ارائه بهترين کيفيت چاپ به ارائه چاپ مي‌پردازد:

 

نظارت بر چاپ

کنترل فني کلية مراحل از آماده‌سازي فايل تا چاپ که توسط ناظر چاپ انجام مي‌شود را نظارت بر چاپ مي‌گويند که عمليات يا فرايندي فني و بسيار تخصصي است. اين نظارت ‌از مرحلة شروع و تا تحويل بي‌عيب‌و‌نقص کار، ادامه مي‌يابد. اين فرآيند مشتمل بر نظارت و هدايت در طراحي و آماده‌سازي سند، رعايت قرارگيري علائم و نشانه‌هاي لازم، تنظيم تيراژ کار، تهيه فيلم و زينک در ليتوگرافي، و کنترل‌هاي لازم آن، نظارت بر مواد مصرفي مثل کاغذ و مرکب مورد استفاده، و در نهايت نهايي سازي پروژه و تحويل به موقع آن را شامل مي‌شود.

چاپ ديجيتال

چاپ ديجيتال معمولاً شامل چاپ حرفه‌اي در تيراژهاي کم‌تعداد توسط نشر روميزي و ديگر منابع ديجيتال است که به‌وسيلة چاپگرهاي لارج‌فرمت يا چاپگرهاي ليزري حرفه‌اي انجام مي‌شود. چاپ ديجيتال داراي هزينة بيشتري براي چاپ هر صفحه در مقايسه با روش‌هاي ديگري مانند افست است ولي اين قيمت بالاتر معمولاً با صرفه‌جويي در هزينه‌هاي ديگري که در تهيه پليت‌هاي چاپ انجام مي‌شوند براي تيراژهاي کم‌تعداد جبران مي‌گردد.
اين روش امکان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تيراژ محدود را فراهم مي‌آورد و امکان تغيير تصاوير و محتويات صفحه در هر برگ چاپي را در اختيار مي‌گذارد. صرفه‌جويي در نيروي انساني و توان رو‌به‌گسترش ماشين‌هاي چاپ ديجيتال درافزايش کيفيت، کاهش هزينة تمام‌شده هر برگ چاپي و افزايش تيراژ به اين معناست که چاپ ديجيتال در حال رسيدن به نقطة رقابت با چاپ افست و حتي پيشي‌گرفتن از آن است.

چاپ افست

چاپ افست نوعي از چاپ است كه امروزه به طور بسيار گسترده براي چاپ انواع كتاب، نشريه، بروشور و كاتالوگ، پوستر و هر چيز ديگري كه قرار است با تيراژ بالا (معمولاً 1000 عدد يا بيشتر) و نيز با كيفيت بالا بر روي کاغذ چاپ شود، مورد استفاده قرار مي گيرد. دستگاه هاي چاپ افست با توجه به مدل، داراي اندازة چاپ از 50×35 سانتي متر تا 100×70 و حتي در موارد محدود تا سايز 140×100 است. در چاپ افست از مدل رنگ CMYK استفاده مي شود و هر رنگ به صورت جداگانه بر روي كاغذ چاپ مي شود و عمل تركيب رنگ بر روي كاغذ صورت مي گيرد.

 تماس با ما


آدرس : 

تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه نعیمی، پلاک ۱۵

تلفن :   -  02186036497  -  02186037228  

پست الکترونیکی : info@nirp.ir

             

 

Search