رویت پذیری و ارجاع یابی مقالات

نمایه‌سازی به فرآیند ثبت نشریات در پایگاه‌های عمومی و تخصصی و راهنماهای بین‌المللی و داخلی نشریات گفته می‌شود. نمایه‌سازی نشریات در پایگاه‌های بین‌المللی و داخلی باعث ارتقا‌ء میزان رویت‌پذیری و ارجاع‌پذیری مقالات و نشریات می‌شود.

از پایگاه‌های بین‌المللی عمومی می توان به پایگاه‌های استنادی Web of Science(ISI)، Scopus، Pubmed و پایگاه‌های تمام متن Ebsco Information Services، ProQuest، J-Gate، Gale و ... ، راهنماهای بین‌المللی Ulrich's Periodicals Directory، Index Medicus، Index Coopernicus، ... اشاره کرد.

از پایگاه‌های داخلی نیز می‌توان بانک اطلاعات نشریات کشور(Magiran)، پایگاه مجلات تخصصی نور(NoorMags)، ایران مدکس، پرتال جامع علوم انسانی، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST)، پایگاه‌های اطلاعات علمی جهاددانشگاهی و دیگر پایگاه‌ها نام برد.

دیگر خدمت حرفه‌ای که باعث افزایش رویت‌پذیری مقالات و نشریات می‌شود. ارائه مقالات این نشریات در شبکه‌های اجتماعی است. ایجاد پروفایل نشریه در شبکه های اجتماعی Mendeley، ResearchGate، LinkedIn، Academia و ... به این مهم کمک شایانی می کند.

دیگر خدمت این بخش خدمات مربوط به DOI وCrossMarck  برای مقالات است. DOI یا شناساگر دیجیتالی شئ به کد منحصر بفردی اطلاق می شود که به هر مقاله تعلق می‌گیرد و باعث افزایش رویت‌پذیری مقاله می‌شود.

از دیگر خدمات این بخش تهیه پروفایل پژوهشگران در شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های اطلاعاتی است. این امر به افزایش رویت‌پذیری مقالات نویسندگان و ارتقاء ارجاع‌پذیری آن‌ها می انجامد.

 تماس با ما


آدرس : 

تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه نعیمی، پلاک ۱۵

تلفن :   -  02186036497  -  02186037228  

پست الکترونیکی : info@nirp.ir

             

 

Search